Szerző Téma: Pránanadi, reiki  (Megtekintve 12988 alkalommal)

Nem elérhető Tara

• Administrator
  • Sr. Member
  • tapp nagykövet
    • Profil megtekintése
    • Egyensúlyban
Re:Pránanadi, reiki
« Válasz #8 Dátum: 2016. Február 21. 19:33:32 »
Szia,
Én 4/a-ig végeztem a nadit és a 3.szintig még mondhatni elégedett voltam, a 4/a. pedig a "mesterem" jóvoltából egy totál vicc lett. Onnan már nem is volt kedvem továbbvinni a dolgot. Beigazolódottnak találtam, amit már a 3. szintnél is sejtettem, hogy az energiák még okék, de a tanítás, a mesterek nagyon nem azok. Egófényezés a köbön.

Azt tudom mondani, hogy a családtagodat nem tudod erővel, józan ésszel kihúzni ebből - és ez nem a pránanadi hibája. Az sem hogy ő annyira rabja lett. Valószínűleg szüksége volt egy azonosulási pontra az életében, amivel ő egyet tudott érteni és neki épp ez volt az. Ha ez nincs, talált volna valami mást. Magától kell rájöjjön, hogy számára mikor elég az, amit ott kap, vagy hisz, hogy kap.
A nadi nem kér senkit, hogy távolodjon el a családjától. Viszont ha a családi világnézet és a rokonod jelenlegi világnézete nagyon távol áll egymástól, akkor óhatatlanul távolodás lesz a vége. Ezt ne tragédiaként fogjátok fel vagy ne a nadit okoljátok érte. Ez a családtagotok döntése (még ha tudat alatti döntés is esetleg).
Mindenkinek szüksége van arra, hogy a saját útját megtalálja és sokszor sok és sokféle utat bejárunk, mire rájövünk, hogy mi az, ami a mi valóságunk.
Amit tehettek, hogy nem akarjátok foggal-körömmel visszatartani, eltántorítani őt. Nem kell támogatni, ha azt nem érzitek igaznak, de legalább ne próbáljátok visszarángatni. Így is úgy is menni fog valamerre. Ha nem tapasztal ellenállást, akár vissza is kanyarodik majd a család felé. De az ellenállás csak ellenállást fog szülni az ő oldaláról is. Hagyni kell, hadd menjen.
A nadi nem szekta, és bár egónyomulás megy rendesen, azért nem is rossz dolog. Nem ártalmas. A szándék mögötte jó.
Szeretetet és elfogadást kívánok  <3

Kedves Mindenki!

Szeretném volt prànanandisokkal felvenni a kapcsolatot. Nekem egy nagyon közeli csalàdtagom a taguk és màr olyannyira elhatalmasodott, hogy minket kizàr az életéböl,mert nem követjük a tanokat és mi màsban hiszük. Teljesen magàval ràntotta, nagyon nehéz és segiteni szeretnék. Szivesen vàrnék ötleteket, mit lehet ilyen helyzetben tenni,mikor megszakitotta mindegyikünkkel a kapcsolatot.
Nagyon köszönöm!
TestTudat Tréner, Sportoktató, Hastáncoktató, Hivatásos Múzsa
web: www.egyensulyban.com

Nem elérhető Nünü29

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2014. December 16. 12:41:15 »
Kedves Mindenki!

Szeretném volt prànanandisokkal felvenni a kapcsolatot. Nekem egy nagyon közeli csalàdtagom a taguk és màr olyannyira elhatalmasodott, hogy minket kizàr az életéböl,mert nem követjük a tanokat és mi màsban hiszük. Teljesen magàval ràntotta, nagyon nehéz és segiteni szeretnék. Szivesen vàrnék ötleteket, mit lehet ilyen helyzetben tenni,mikor megszakitotta mindegyikünkkel a kapcsolatot.
Nagyon köszönöm!

Nem elérhető Space Tapir

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2012. Május 23. 23:03:55 »
Igen sajnos az a baj, hogy működik a módszer - bár az már más, hogy miért, és hogyan - és ez az egyik legjobb toborzási alapja. Semmi baj nincs az energetikával, amíg stabil alapokon nyugszik, és nem veri át az embereket.
A Nadi az a legnagyobb szerencsétlenségére pont, hogy egy olyan kreálmány, ami hazugságokra épül, személy szerint én azért hagytam ott az egészet, mert már én éreztem hülyének magam egy-egy újabb tanfolyam után, hogy olyan dolgokat magyaráznak félre, és egyeztetnek össze mással, amikkel gyakorlatilag butának, birkának nézik az embert. A működő technika mellett rengeteg filozófiai és vallási - holott elvileg vallásfüggetlen - hulladékot tömnek a tanulóba, és ez nem biztos, hogy megéri a nadizást. Nem vagyok benne száz százalékig biztos, hogy a pénz miatt csinálják ezt, lehet, hogy valami más van a háttérben, de hogy a felsőbb körökben tisztában vannak a disznóságokkal, arra mérget lehet venni.
És ami még nagyon veszélyes benne az a légköre, ami szinte magába szippantja az embert, így még ha valaki csak a technika miatt is menne közéjük, nagyon résen kell lennie. Hihetetlen szuggesztív egy szekta.

De végül is, ahogy látom ebben egyet értünk, nem érdemes elveszni benne. :)

Nem elérhető Tara

• Administrator
  • Sr. Member
  • tapp nagykövet
    • Profil megtekintése
    • Egyensúlyban
« Válasz #5 Dátum: 2012. Május 23. 19:36:49 »
Ilyen mély infóim nincsenek a témában, mint amiről írsz, de a magam részéről eléggé felhagytam a nadival. Részben legalábbis.
Már amikor elkezdtem, akkor is találtam olyan infókat, amikkel nem értettem egyet, mert akkor már bőven jártam a saját utamon, (pld. a reinkarnáció általuk használt fogalma és a buddhista skatulyák, a keresztbe tett végtagokra vonatkozó előírások túlzó jellege, stb.)
de nem a filozófiáért, hanem a technikáért mentem oda. Nekem akkor jó volt, ezért is ajánlom azoknak, akiknek valószínűleg még jó lehet. Néha most is előveszem, de igen ritkán. Az egyszerűség felé mozdulok és nekem a nadi inkább bonyolultság már és túl sok szabály. Amit egyrészről megértek mert sajnos az emberek nagy részének szájba kell rágni a dolgokat, másrészről meg akiben van józan paraszti ész, annak nem kell ennyi szabály.

Ahogy most látom, a nadi egy jó lépcsőfok lehet. És ugyanúgy nem érdemes elveszni benne, mint bármi másban. A tudatosság a lényeg, az afelé való törekvés.

Szomorúan tapasztalom, hogy még mindig rengeteg ember áldozatává és gyakorlójává válik ennek a szekta jegyeket magában foglaló, néphülyítő jelenségnek.
Sajnos jó ideig tagja voltam én is ennek a fertőnek, őszinte, odaadó "híve", ami sajnos odáig fajult, hogy mire rájöttem a turpisságokra, fejben helyrerázódtam, már a környezetemben mindenkit megfertőztem ennek csodatevő, álbuddhista maszlagnak az ideológiájával.
A Petrezselyem Józsinak sikerült a Buddhizmust mint vallást úgy kihasználja, hogy az már több mint undorító.
Az egészben még az az érdekes, hogy a szekta magát vallástól függetlennek állítja be, mégis Buddha szobrok állnak minden klubházukban, és karmáról meg megvilágosodásról hablatyolnak.
Az eddigi információk alapján ez a szekta valójában nem más, mint a Tibeti Reiki, az Agykontroll, és a Tibeti Buddhizmus fércműve, amit a szektaalapító a saját meséivel próbál titkos, ősi tannak beállítani.

Nem elérhető Space Tapir

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2012. Május 22. 22:38:39 »
Szomorúan tapasztalom, hogy még mindig rengeteg ember áldozatává és gyakorlójává válik ennek a szekta jegyeket magában foglaló, néphülyítő jelenségnek.
Sajnos jó ideig tagja voltam én is ennek a fertőnek, őszinte, odaadó "híve", ami sajnos odáig fajult, hogy mire rájöttem a turpisságokra, fejben helyrerázódtam, már a környezetemben mindenkit megfertőztem ennek csodatevő, álbuddhista maszlagnak az ideológiájával.
A Petrezselyem Józsinak sikerült a Buddhizmust mint vallást úgy kihasználja, hogy az már több mint undorító.
Az egészben még az az érdekes, hogy a szekta magát vallástól függetlennek állítja be, mégis Buddha szobrok állnak minden klubházukban, és karmáról meg megvilágosodásról hablatyolnak.
Az eddigi információk alapján ez a szekta valójában nem más, mint a Tibeti Reiki, az Agykontroll, és a Tibeti Buddhizmus fércműve, amit a szektaalapító a saját meséivel próbál titkos, ősi tannak beállítani.

Nem elérhető Tara

• Administrator
  • Sr. Member
  • tapp nagykövet
    • Profil megtekintése
    • Egyensúlyban
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 26. 15:33:18 »
Persze, örömmel veszem ha írsz róla, hiszen ehhez te értesz jobban!

A hatásossághoz azért tettem hozzá, hogy számomra nem volt olyan ereje. Tehát nem zárja ki, hogy másnál ez
jól működjön. Akár jobban is, mint a nadi.
Teljesen egyéni.

Nem elérhető Tahmina

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 26. 13:04:14 »
Én a reikihez tudok csak hozzászólni. Nem véletlen ezt tanítom.

A vitákat én sem értem, hisz mindenki a számára legmegfelelőbbet kell válassza, és valljuk be, mindkét oldalon vannak önjelölt kóklerek  :winki !

A hatásosságával nem értek veled egyet Tara.

Leginkább az számít ki adja és mi az a cél/indíttatás/ok, ami a kezelőt vezérli. Ezen oknál fogva ne felejtsük el, -és ez az összes hasonló energiagyógyászaton alapuló gyógymódra igaz- a kezelő rezgése nagy mértékbe befolyásolja a hatásosságát.

Hirtelen ez jutott eszembe, de ha szeretnéd a reikiről is írok pár dolgot, hogy teljes legyen a kép :oK

:kiss puszi

Nem elérhető Tara

• Administrator
  • Sr. Member
  • tapp nagykövet
    • Profil megtekintése
    • Egyensúlyban
Pránanadi, reiki
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 25. 12:05:25 »
A pránanadit a magam részéről kevésbé tekintem önismereti módszernek. Azonban ha valaki ezt az utat választja és a saját sorsának megismerésére, életének jobbítására használja a tanultakat, akkor ez is hasznos.
Én magam a nadi 4/a. fokozatát végeztem el eddig.

Vannak pro és kontra érveim is a nadival kapcsolatosan. Főleg gyógyító technikának mondanám, én nem ettől kerültem közelebb magamhoz, nem ettől kaptam a nagyobb felismeréseket.
Energiaszint-emelésre, gyógyulásban való segítésre viszont szívből ajánlom. A törött bokámat is nadival kezeltük sokat.
Már többször előfordult, hogy megéreztem, hogy egy betegség közeledik, de még nem nyilvánult meg fizikai szinten. Csak éreztem, hogy na holnap már lehet köhögök vagy ilyesmi. Akkor bevetettem a nadit és feljavítottam az energetikámat. A betegségnek pedig tovább nem volt létjogosultsága, ezért nem érkezett meg.

Használtam már
- fizikai szinten: a legkülönfélébb fájdalmakra, sebgyógyításra, tünetenyhítésre, vérnyomáscsökkentésre
- érzelmi szinten: félelmekre, önbizalomnövelésre, tanácstalanságra,
- energetikailag: úgymond rezgésemelésre, fáradtságra, punnyadt állapotokra, kedvetlenségre
- egyéb területen: ihletgyűjtésre, álom-fokozásra-megértésre, tanulásra, vagy arra, hogy időben odaérjek valahová a dugó ellenére  :winki

és még sok egyébre, ami most nem jut eszembe.

A nadit én egy segítő eszköznek élem meg. Olyan, mint egy mankó. Legalábbis számomra. Nem használom minden nap, néha még akkor sem, amikor érzem, hogy kéne :)

Főleg az első két, esetleg 3. fokozatot javaslom mindenkinek saját és családon belüli használatra. A többi már inkább azoknak való (szerintem), akik nagyobb elkötelezettséggel szeretnének gyógyítani.

--------------

A reiki-ről kevés ismeretem van. Abból nem végeztem tanfolyamot. Pár alkalommal kaptam reikis kezelést - bevallom nem volt akkora ereje számomra, mint a nadinak.

Sok vitát láttam már a neten a nadisok és a reikisek között. Védték a saját választott rendszerüket a másikéval szemben. Csak nem értettem soha, hogy miért. Hiszen egyik sem ellensége a másiknak, valójában hasonló (ha nem ugyanazon) tőröl fakad. És teljesen egyéni, hogy kinek melyik illik jobban az életébe, hitvilágába, elfogadási terébe.

Mindenkinek az a jó, ami számára jó. Pont.

Írjátok meg a ti tapasztalataitokat a témában!