Szerző Téma: "Megvilágosodás intenzív" - Diád gyakorlatok  (Megtekintve 5243 alkalommal)

Nem elérhető Tara

• Administrator
  • Sr. Member
  • tapp nagykövet
    • Profil megtekintése
    • Egyensúlyban
Re:"Megvilágosodás intenzív" - Diád gyakorlatok
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 17. 15:13:05 »
Kb. 10 éve voltam először ilyen tréningen, később még pár alkalommal újra elmentem. Azóta már jópár önismereti témával foglalkoztam, továbbra is úgy érzem, hogy az intenzív a leggyorsabb, leghatékonyabb technika. Azonban csak akkor működik, ha minden elszánásunkat beletesszük. Ha csak úgy ott vagyunk, lébecolunk, akkor nem fog történni semmi. Az elszánás arra, hogy lepucolom magamról mindazt, amire nincs szükségem, hogy elérem önmagam középpontját elengedhetetlen ahhoz, hogy megtörténhessen az áttörés.

A végső lépés nem megcselekedhető. Az már úgymond "megtörténik". De az oda vezető úthoz valódi elszánás szükséges, erős vágy arra, hogy megtörténjen és az ehhez szükséges megcselekedhetők megcselekvése. Akaratból nem megy.

Megtapasztalhatjuk azt, hogy nincs hová menni, nincs mit keresni. Mert sosem voltunk távol, sosem voltunk elveszve, mindig is itt voltunk, csak fátyol takarta önmagunkat magunk elől.
Ha félreállsz az útból, önmagadat találod...
 :wiz

Ehhez ugyan nem szükséges pont ezt a tréninget, gyakorlatot végezni. Annyi út van, annyi felismerés, amennyi létező. Tapasztalataim szerint azonban ez egy igen hatékony eszköz.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 17. 15:15:29 írta Tara »
TestTudat Tréner, Sportoktató, Hastáncoktató, Hivatásos Múzsa
web: www.egyensulyban.com

Nem elérhető Tara

• Administrator
  • Sr. Member
  • tapp nagykövet
    • Profil megtekintése
    • Egyensúlyban
"Megvilágosodás intenzív" - Diád gyakorlatok
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 17. 15:05:48 »
Idézet
A Megvilágosodás-Intenzív, elterjedt nemzetközi vélemény szerint, a  legerősebb spirituális tréning. Charles Berner amerikai  kommunikáció-szakember dolgozta ki az 1970-es években, a Zen beható  tanulmányozása és a tiszta kommunikáció alkalmazása alapján.
...
 Egyetlen keleti módszerben sincs ennyi kommunikáció (sok száz éve nem  is nagyon volt rá szükség), és egyetlen nyugati tréning sem merne ennyi  meditációt használni. A felébredés útjának mindhárom nagy lépcsőfoka  helyet, esélyt kap benne: a terápia, a meditáció és a megvilágosodás.  (Osho) Ezért is fogadhatta be és alkalmazta Osho a saját ashramjában a  Megvilágosodás-Intenzívet.

A résztvevők a fő gyakorlat során kettesével ülnek egymással  szemben meditációs ülésben. Felváltva adják egymásnak az instrukciót:  Mondd meg nekem, hogy ki vagy te. Ezután aki kapta az instrukciót,  nyitott vagy csukott szemmel kontemplálni kezd (meditatív állapotban,  lehetőleg a gondolkodásnál mélyebb szinten foglalkozik a legfontosabb  kérdéssel: Ki vagyok én?).

Ezt követi a kommunikáció: szavakkal és minden más eszközzel  kifejezi, hogy mit élt át, mire jött rá a kontempláció alatt. A másik  fél ezalatt a tiszta figyelmét adja neki. Utána csere, és másik fél  adja meg az instrukciót. Ez váltakozik háromnegyed órás szakaszokban.

Amennyire egyszerű a technika, annyira mélyre tud vinni.
(Vörös Ákos)

TestTudat Tréner, Sportoktató, Hastáncoktató, Hivatásos Múzsa
web: www.egyensulyban.com